Kurrë nuk e kisha menduar se e dashura ime do të humbte 3 kg në një muaj vetëm me këtë pije
Këtu ju paraqesim një pije të shijshme që përmban të gjithë përbërësit e domosdoshëm për të djegur dhjamin, përshpejtimin e metabolizmit dhe sigurimin e ndjesisë së ngopjes.

Përbërësit e nevojshëm:

– 1 lugë gjelle xhenxhefil i grirë
– 1 kastravec të mesëm
– 1 limon
– 15 gjethe nenexhik ose borzilok të freskët
– 1 litër ujë.

Përgatitja:

Lani të gjithë përbërësit mirë dhe pritini në copa të vogla. Hiqni lëkurën nga kastraveci dhe vendosni gjithçka në një shishe qelqi së bashku me ujin.
Ftohini brenda natës dhe pini një gotë para mëngjesit dhe gjysmë ore para çdo vakti kryesor. Kjo është një pije ideale për të eliminuar yndyrën e akumuluar në bark që është më e rrezikshme për zemrën. Kjo pije jo vetëm do t’ju ndihmojë të hiqni qafe ato kilogram shtesë, por në të njëjtën kohë do t’ju bëjë të ndiheni më mirë, do të forcojë sistemin tuaj imunitar dhe do të heqë urinë mes vakteve që është një nga gjëra e dëmshme. Ushqimi çdo 3 orë është i mirë vetëm nëse ajo që konsumoni janë frutat apo perimet. Ju mund ta ëmbëlsoni këtë pije me një lugë çaji mjaltë, nëse dëshironi.
Be the first to comment

Leave a Reply