Ky është kombinimi më i mirë për të pastruar zorrët!
Zorrë e trashë është pjesa e fundit e zorrëve të mëdha, e cila funksioni kryesor është të prodhojë dhe ruajë feces dhe mbeturina të tjera nga trupi. Ju duhet të pastroni zorrët dhe të zbrazni të gjithë mukozën e tepërt, materialin fekal dhe parazitëve të ndryshëm dhe të dëmshëm prej tyre.

Këto janë simptomat më të zakonshme që tregojnë se trupi juaj ka nevojë për spastrim të zorrëve:
Veshjet dhe problemet e mëlçisë
artrit
Problemet e dëgjimit dhe të shikimit
Kapsllëk i shpeshtë
Mbipeshë dhe nënpeshë
Metabolizmi i dëmtuar
Flokët, lëkurën dhe thonjtë tuaj janë në gjendje të keqe
Kanceri dhe sëmundjet e tjera

Me konsumimin e 1-3 lugë miell të lirit me kefir (për 3 javë), në mëngjes, ju mund të pastroni plotësisht zorrët nga mukozat dhe depozitimet fekale ose parazitët. Kjo metodë e pastrimit natyral siguron normalizimin e shpejtë të peshës dhe djegien e yndyrës. Ajo ka një efekt pozitiv në rregullimin e metabolizmit të lipideve.

Kjo metodë e spastrimit gjithashtu do t’ju ndihmojë të zvogëloni efektet anësore të shumë problemeve shëndetësore, si: gastrit, kolit, ulcera të stomakut dhe duodenale, sëmundjet e traktit urinar, cystitis, pyelonephritis, obeziteti ose tretje të pahijshme.

Hani këtë 3 javë, si një alternativë mëngjesi:
Javën e parë: 1 tbs. e miellit liri te perzier me 3.3 oz. / 100 kefir;
Javën e dytë: 2 tbs. e miellit liri te perzier me 3.3 oz. / 100 kefir;
Javën e tretë: 3 tbs. e miellit liri te perzier me 5 oz. / 150 kefir;

Përveç ndihmës për t’ju mbajtur të rregullt për të promovuar shëndetin e tretjes, fibra ndihmon në rregullimin e insulinës dhe nivelit të glukozës për të normalizuar sheqerin tuaj në gjak.

Një tjetër aspekt i dobishëm për këtë kombinim është aftësia e tij për të:
Përmirëso tretjen
Ndihmon në parandalimin e kancereve të caktuara
Nivelet e ulët të sheqerit në gjak
Përmirëso vizionin tënd
Ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës
Mbështet muskujt dhe nervat
Përmirëso lëkurën tuaj
Rritja e qarkullimit
Zvogëloni tensionin e gjakut
Forcimi i sistemit tuaj imunitar
Be the first to comment

Leave a Reply