Lajm i Fundit: Komandant Hoxha jep dorëheqje nga posti i Këshilltarit të Zaevit
Xhezair Shaqiri, i cili ka qenë edhe deputet në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë, ndërsa së fundmi u zgjedhë edhe këshilltar për siguri i kryeministrit të Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqje nga disa ditë pasi u emëru në këtë detyrë.

Jas i e sqaron Hoxha dorëheqjen e tij:

“Jan çu ne kamb gjith kriminelet shqipfolsa dhe vmro kunder meje .

I lodhen medijat dhe Korin Diplomatik kunder postit tim ne qeveri.

Bash po mendojn se per 36000 den po brengosem.

Qe nga ki momente jap doreheqje nga posti i Kedhilltarit te Kryeministrit.

Un nuk dua te jem shkaktar qe te pengoj Kryeministrin ne rugetimin e Mk drejt Nato dhe BE.

Mbasi Zaevi ishte i vetmi nga politikanet e ketij shteti i cili me respektoi e me beri te mundur te vij nga Tanusha ne Shkup .edhe un nuk dua tei sjelli probleme po teja kethej respektin me respekt.

P S.. poju shkruaj shqiptareve jo atyre shqipfolsave te cilet dojn mem pa maleve
Apoe shihni kush esht kunder Shqiptaris dhe Kom Hoxhes dhe ju si votues”, ka shkruar Shaqiri.
Be the first to comment

Leave a Reply