LAJMI I FUNDIT: Pendarovski emëron shqiptar në krye të Agjencisë së Zbulimit
Eroll Musliu do të jetë drejtor i Agjencisë për Zbulim. Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski e ka emëruar një shqiptarë në krye të Agjencisë së Zbulimit, shkruan gazeta KOHA. Eroll Musliu është nga Kërçova, ndërkohë që një kohë të gjatë është pjesë e Agjencisë së Zbulimit, ndërsa njihet si kuadër profesionist. Së fundmi ka ushtruar detyrën e këshilltarit të drejtorit, ndërsa ndër vite ka udhëhequr dhe disa drejtori të rëndësishme në Agjencinë e Zbulimit. (koha.mk)