Lidhjet e PD me lobistët rusë, vjen reagimi i LSI
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar për çështjen e lobistëve rusë të lidhur me PD.
Kryetari i Grupit petrit Vasili i pyetur nga agzetarët, deklaroi se nuk e ka ndjekur investigimin amerikan ku në qendër ka kryedemokratin Lulzim Basha, lidhjet e tij me Rusinë dhe lobimin në SHBA për ta promovuar.
Edhe pse çështja ka zënë vend edhe në mediat e rëndësishme amerikane, Vasili thotë se është krejtësisht e pa informuar.
Ai thotë se kjo çështje nuk i intereson pasi ka gjera të tjera për të komentuar dhe zbuluar. Por, shton se nëse ka abuzim të gjithë duhet të japin llogari.
Be the first to comment

Leave a Reply