Live në RTV Dukagjini, debati për Gjakovën (Video)
Në kuadër të ciklitit të debateve zgjedhore për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor, sonte në “Debat D” në RTV Dukagjini, do të debatohet për Gjakovën.

Se cilat janë planet, telashet dhe zgjidhjet për Gjakovën do të na tregojnë kandidatët për kryetar të kësaj komune nga të gjitha subjektet politike.

Të ftuar në studio sonte janë: Mimoza Kusari-Lila nga Alternativa, Ardian Gjini nga AAK, Driton Çaushi nga Vetëvendosje, Bekim Ermeni nga LDK,  Edmond Dushi nga AKR.
Be the first to comment

Leave a Reply