Liverpool arrin marrëveshje për Keita
Liverpooli ka rënë dakord për një marrëveshje rekorde për të nënshkruar mesfushorin e RB Leipzig Naby Keita verën e ardhshme, sipas burimeve Sky.

Sky Sports News kupton se Reds do të paguajë klauzolën prej 48 milionë funtesh që do të lejojë Keita të bashkohet me klubin, si dhe një premium të pazbuluar. Keita do të nënshtrohet testeve mjekësore të hënën dhe do të bashkohet zyrtarisht me Liverpulin më 1 korrik 2018.

Tarifa gjithashtu do të tejkalojë 39.5 milion paund paguar Romës për Mohamed Salah këtë verë./TopAl News/
Be the first to comment

Leave a Reply