Man City ‘demolon’ Watfordin, blindon pozitën e parë në Ligën Premier (Video)
Manchester City ka fituar në udhëtim me rezultat të thellë 6-0 ndaj Watfordit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të Ligës Premier, ku Sergio Aguero shënoi het-trik.

Skuadra e Pep Guardiolas ka vazhduar dominimin e tyre edhe në javën e pestë të kampionatit anglez, duke mposhtur Wafordin në shtëpinë e tyre.

Serinë e golave për Qytetarët e hapi Sergio Aguero, i cili shënoi në minutën e 28 për 1-0, ndërsa vetëm tre minuta më vonë argjentinasi shënoi për 2-0 pas asistimit të David Silvas.

Goli i tretë për Cityn u shënuan nga Gabriel Jesus që ngriti epërsinë në 3-0 në minutën e 37 pas asistimit të Agueros dhe dërgoi skuadrat në pushim mes dy pjesëve.

Në pjesën e dytë, City shënoi edhe dy gola, ku i pari erdhi në minutën e 63 nga Nicolas Otamendi, ndërsa Aguero kompletoi het-trikun në minutën e 81 dhe goli i fundit erdhi nga Raheem Sterling në minutën e 88 nga penalltia duke vulosur rezultat përfundimtar 6-0.

 Pas kësaj fitore, Qytetarët prijnë të vetëm në Ligën Premier me 13 pikë, dhe ndeshjen e radhës luajnë në shtëpi ndaj Crystal Palace, ndërsa Watford luan në udhëtim te Swansea.
Be the first to comment

Leave a Reply