Mariah Carey rrëfen: Vuaj nga çrregullime bipolare
Këngëtarja e famshme Mariah Carey ka zbuluar për herë të përë betejën me çrregullimin bipolar.

Ajo është diagnostikuar më sëmundjen në vitin 2001, kur u shtrua në spital për shkak të problemeve me shëndetin mendor e fizik.

“Nuk doja ta besoja,”-tha këngëtarja për People.

Vetëm vitet e fundit ylli i muzikës ka filluar të marrë trajtim mjekësor, pas viteve të vështira që ka kaluar.

“Deri kohët e fundit kam jetuar duke e mohuar, në izolim dhe frikë të vazhdueshme se dikush mund të më nzirrte sekretin,”-tha ajo. “Ishte një barrë për tu hequr dhe thjesht nuk mund ta mbaja më. Kam marrë tjatim dhe rreth meje qënsdrojnë njerëz pozitiv. U ktheva duke bërë atë që dua, duke shkruar këngë dhe duke bërë muzikë.”
Be the first to comment

Leave a Reply