Matuidi shumë afër Juves
Juventusi është afër transferimit të mesfushorit, Blaise Matuidi.

 Raportohet se Bianconerët kanë shkuar përpara në tratativë dhe janë afër përfundimit të marrëveshjes.

Il Corriere dello Sport shkruan se transferimi është punë e kryer dhe ai do të jetë lojtar i Juventusit për 15 milionë euro.

Matuidi nuk ka qenë i preferuar këtë sezon te Parisi dhe ai shihet si njeriu ideal për të forcuar mesfushën Bianconere. /Telegrafi/
Be the first to comment

Leave a Reply