Ministrat e Brendshëm e të Drejtësisë së BE dhe Ballkanit Perëndimor në tetor vijnë në Tiranë
Tirana do të presë në tetor ministrat e Brendshëm dhe të Drejtësisë të Bashkimit Europian dhe të Ballkanit Perëndimor. Lajmin e bëri të ditur ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas vizitës që pati në Austri.

Në një postim në Tëitter, Xhafaj tha se ky takim do të mbahet në Tiranë gjatë presidencës austriake të BE.

“Austria është një ndër mbështetësit me aktivë të integrimit tonë në Evropë”, tha ministri Xhafaj.

Në Vjenë Xhafa u takua me Kryetarin e Parlamentit Austriak Wolfang Sobotka dhe homologun e tij, Ministrin e Brendshëm, Herbert Kickl.

“Bashkëbisedim shumë konstruktiv e i frytshëm me kolegun austriak. Projekte të përbashkëta në zhvillim”, shprehet ministri Fatmir Xhafaj.
Be the first to comment

Leave a Reply