MOTI SOT NË MAQEDON
Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, ku në disa pjesë të vendit do të ketë shi dhe bubullima e vetëtima, ndërsa në pjesët  perëndimore të vendit pritet që të ketë të reshura më të theksuara.

Gjithashtu do të fryj erë mesatarisht e fuqishme në drejtimin juglindor, që pritet të arrij deri 70 kilometër në orë.

Temperaturat maksimale do të arrijnë nga 20 gradë celsius e deri më 27 gradë celsius.
Be the first to comment

Leave a Reply