Muhamed Zeqiri kandidat i LSDM-së për kryetar të Shkupit
Deputeti i LSDM-së Muhamet Zeqiri është në rrethin më të ngushtë të kandidatëve të LSDM-së për kryetar të qytetit të Shkupit, shkruan Fokus. Përveç Zeqirit në garë nga LSDM janë edhe Petre Shilegov, deputet i LSDM-së dhe Damjan Mançevski, ministër për shoqëri informatike, transmeton Gazeta Lajm. VMRO-DPMNE moti kohë ka bë të ditur se në qytetin e Shkupit sërish do të garojë me kryetarin aktual, Koce Trajanovski.

Fokus shkruan se Zeqiri udhëheq në anketat në komunën Çair, ku do të kishte edhe përkrahjen e BDI-së.
Be the first to comment

Leave a Reply