Nis fushata për zgjedhjet lokale
Tashmë zyrtarisht ka nisur fushata për zgjedhjet lokale.

Kanë qenë Partia Demokratike e Kosovë dhe Aleanca Kosova e Re, që fushatën e kanë nisur saktësisht në ora 00:00.

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje fushatën do ta hapin sot rreth orës 17:00, njëra në Prishtinë e tjera në Prizren.

Zgjedhjet lokale do të mbahen me 22 tetor.
Be the first to comment

Leave a Reply