Një femër arrestohet për keqpërdorim të kartelave bankare
Një femër është arrestuar në Fushë Kosovë, pasi që e njëjta dyshohet se ka keqpërdorur pa autorizim dhe në mënyrë të kundërligjshme të dhënat e kartelave bankare, duke porositur online gjësende me vlera të ndryshme.

Policia në cilësi të provave materiale ka konfiskuar një llap top dhe gjësende tjera të cilat dyshohet se janë blerë duke keqpërdorur kartelat bankare.

Me urdhër të prokurorit pas intervistimit e dyshuara lirohet në procedure të rregullt.

Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme.
Be the first to comment

Leave a Reply