Opozita kërkon nesër mbajtjen e seancë së jashtëzakonshme për programin qeverisës
Lëvizja Vetëvendosje , LDK-ja dhe Alternativa , kanë mbledh nënshkrimet për të thirrur seancë të jashtëzakonshme.

 

Kërkesa është seanca të thirret për nesër në orën 12:00, ku do të diskutohet për formimin e Qeverisë Haradinaj, merr vesh Telegrafi.

Po ashtu sipas burimeve nesër do të mbahet edhe mbledhja e kryesisë në orën 11:00

Në këtë seancë opozita do të kërkojë të diskutim për programin qeverisës dhe Qeverinë e re. Këtë e kanë bërë të ditur burime të KosovaPress nga deputetët e opozitës. /Telegrafi/
Be the first to comment

Leave a Reply