Oxlade-Chamberlain drejt Chelseas
Chelsea ka rënë dakord me Arsenalin për anësorin të Anglisë Alex Oxlade-Chamberlain.

24-vjeçari është me skuadrën e Anglisë dhe Sky Sports News kupton se testet mjekësore mund të kryhen në qendrën e trajnimit të Anglisë.

Mrrëveshja e arritur thuhet të jetë rreth 35 mil paunda.

Oxlade-Chamberlain do të jetë pa kontratë në fund të sezonit, së bashku me shokët e skuadrës së Arsenalit Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil.

/Top Al News/
Be the first to comment

Leave a Reply