Pacolli takon presidentin malazez: Asgjë nuk është e pamundur midis dy fqinjëve që e respektojnë njëri-tjetrin
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë vizitës në Mal të Zi ka zhvilluar një takim edhe me presidentin e këtij shteti Filip Vujanoviq.

Me këtë rast Pacolli ka theksuar se asgjë nuk është e pamundur në marrëdhëniet midis dy fqinjëve, që e respektojnë dhe e vlerësojnë njëri-tjetrin.

”Ne duam të shfrytëzojmë eksperiencën e Malit të Zi për integrimin euroatlantik. Ne duam të shtyjmë përpara zhvillimin e marrëdhënieve ekonomike, të rrisim vëllimin e shkëmbimeve tregtare. Ne jemi të gatshëm të shohim mundësitë e shtimit dhe ndërtimit të rrugëve të komunikimit midis dy vendeve”, ka shkruar Pacolli në Facebook.
Be the first to comment

Leave a Reply