Partitë politike edhe një ditë afat për dorëzimin e listave për zgjedhjet lokale
Partitë politike kanë edhe një ditë afat për dorëzimin e listave të kandidatëve për zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen më 22 tetor.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Valmir Elezi.

Ai ka thënë se ky institucion pret nga subjektet politike që t’i dorëzojnë emrat për kandidatë për kryetarë të komunave dhe asamblistë komunal deri të martën (22 gusht) në orën 24:00.
Be the first to comment

Leave a Reply