Pep dëshiron Busquets
Pep Guardiola po planifikon një bastisje ambicioze të ish-klubit të Barcelonës dhe dëshiron të sjellë Sergio Busquets te Manchester City, sipas njoftimeve në Spanjë.

Busquets luajti një rol integral në të gjithë Barcelonën e udhëhequr nga Guardiola, duke fituar 14 trofe në katër sezone nën spanjollin.

Tani radiostacioni spanjoll Onda Cera pretendon se Shefi i Citizens dëshiron të bashkohet me Busquets në stadiumin Etihad. /SkySports/
Be the first to comment

Leave a Reply