Përzierja natyrale e mjaltit që ndihmon në eleminimin e rrudhave dhe rrathëve poshtë syve!
Të gjithë meritojnë të kemi lekure te bukur e te shendetshme.Per ta arritur kete na vjen ne ndihme super ushqimi i mrekullueshem i cili gjendet ne kuzhinen tone: Mjalti.
Mjalti është përdorur për mijëra vjet në mbarë botën, që daton që nga Egjipti i lashtë. Nga zbutja e alergjive në trajtimin e plagëve dhe djegieve, mjalti ka provuar se përmban një thesar për përfitimet shëndetësore. Ajo ka qenë një aset thelbësor edhe në botën kozmetike, duke punuar mrekullisht si një mjet anti-plakje.

Mjalti mund te hidratoje,të përmirësojë dhe ti jape butësi lekures tuaj.
Lufton bakteret ne fytyre
Mjalti përmban enzima që prodhojnë peroksid hidrogjeni, që ka veti antimikrobike. Kjo, së bashku me përmbajtjen e saj të lartë të sheqerit, përmbajtjen e lagështisë së ulët dhe pasurive te acidit, provohet të jetë një mjet efektiv për të vrarë çdo bakter që mund të zhvillohet në
Perzieni një lugë çaji mjaltë të papërpunuar me 1 lugë çaji vaj kokosi, dhe vendoseni atë në lëkurë. Pas aplikimit të përzierjes, vendosni një nape ose peshqir te vogel të nxehtë mbi lëkurën dhe lereni derisa të ftohet. Përsëriteni këtë proces çdo ditë.
Aplikoni 2 lugë mjaltë ne vasken tuaj dhe qendroni aty per 15 minuta.Uji i nxehtë do të hapë poret tuaja për të lejuar që mjalti të veproje. Në këtë mënyrë, gjithë trupi juaj do të marrë përfitimet e mjaltit.
Një nga mënyrat më të thjeshta për të luftuar plakjen është përdorimi i produkteve kozmetike që përmbajnë mjaltë të papërpunuar. Produkte si Moisturizers, shampot dhe maskat e fytyres janë një mënyrë e sigurt për të marrë nepermjet tyre mjaltin e paperpunuar.
Një nga produktet tona të preferuara është Bee Friendly Raw Mjaltë për fytyrën, pasi ajo është 100% e gjitha natyrale dhe e bërë me mjaltë të papërpunuar e te pafiltruar.

Maska pastron thellë lëkurën tuaj duke hequr qafe të gjitha vajrat, pluhurat, ndotësit dhe përbërjen që grumbullohet gjatë gjithë ditës. Ajo arrin poshtë në nivelet e epidermës, duke nxjerrë të gjitha papastërtitë, duke e lënë lëkurën tuaj të pastër.
Është provuar klinikisht që në mënyrë të natyrshme të ndihmoje në reduktimin e rrudhave dhe rratheve poshte syve , duke e bere lëkurën tuaj të shndritshme.
Be the first to comment

Leave a Reply