Philippe Coutinho dorëzon kërkesë për transfer
Philippe Coutinho ka bër një kërkesë zyrtare për transferimi pas deklaratës së pronarëve se ai nuk është në shitje, sipas burimeve Sky.

Liverpool ka mohuar se ka marrë një kërkesë të tillë të premten në mëngjes, Fenway Sports Group lëshoi një deklaratë duke thënë se asnjë ofertë nuk do të konsiderohet nga Barcelonën për Coutinho këtë verë.

Deklarata e FSG-së thotë: “Qëndrimi përfundimtar i klubit është se asnjë ofertë për Philippe nuk do të konsiderohet dhe ai do të mbetet anëtar i Liverpool Football Club kur mbyllet dritarja e verës

Sky Sports News e kupton që Liverpool deri më tani ka refuzuar dy oferta nga Barcelona për Brazilianin, me ofertën e fundit me vlerë prej në 90.4 milionë funte.

Megjithatë, kuptohet që Barcelona është e gatshme të paguajë deri në 110 milionë funte për Coutinho, i cili premtoi të ardhmen e tij ndaj Liverpulit në janar duke nënshkruar një kontratë të re prej pesë vjet e gjysmë.
Klopp mbeti i bindur se qëndrimi i pronarëve të Liverpool ndaj Coutinho ishte i fundit kur fliste në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes të premten – përpara hapjes së Premier League kundër Watford të shtunën, në Sky Sports Premier League.

“Kur FSG thotë diçka të tillë, është 100 përqind e qartë,” tha Klopp. “Ju mund ta lexoni atë dhe nuk ka asgjë tjetër për të thënë për këtë.”

Klopp konfirmoi se Coutinho do të humbasë ndeshjen kundër Watfordit përmes lëndimit dhe është i dyshimtë për kualifikuesin e Ligës së Parë të Ligës së Kampionëve kundër Hoffenheim në mesjavë. /SkySports/
Be the first to comment

Leave a Reply