Presidenti francez Macron shpenzon 26.000 euro për make up
Presidenti francez Emmanuel Macron është vendosur në qendër të polemika pasi u zbulua shuma që ka shpenzuar vetëm për të bërë make up.

Revista Le Point ka raportuar se Macron ka shpenzuar vetëm në tre muajt e tij të parë në detyrë 26.000 euro. Artistja e make-up, e quajtur Natacha M, ka faturuar 2 herë presidentin. Herën e parë me 10.000 euro dhe herën e dytë me 16.000 euro që nga inagurimi i tij.

Zgjedhësit e Macron nuk kanë qënë të kënaqur kur zbuluan se taksat e tyre po përdoreshin për të rregulluar fytyrën e presidentit.

Macron nuk është fytyra presidenciale më e shtrenjtë që Franca ka parë ndonjëherë.

François Hollande thuhet se ka paguar 30,000 euro ndërsa Nicolas Sarkozy ka paguar 24.000 euro.

/Oranews.tv/
Be the first to comment

Leave a Reply