Rama tenton të joshë festë-prishësin Macron
Samiti i Sofjes nuk u mbyll me fjalë të mira për vendet e Ballkanit Perëndimor. Sipas Politico, festën e prishi presidenti francez Emmanuel Macron. Ai zbehu shpresat për anëtarësim të shpejtë të Ballkanit në BE.
Kryeministri Edi Rama tentoi sërish ta joshë Macron siç tregon kjo foto e AFP.
Franca, Holanda dhe Gjermania janë vende skeptike. Sipas Politico, Shqipëria duhet të djersijë deri në samitin e qershorit, kur do mësohet nëse do hapen negociatat.
Be the first to comment

Leave a Reply