Ramsey shënoi sërish, shikoni kush vdiq sot (FOTO & VIDEO)
Mallki apo magjia për Aaron Ramsey vazhdon. Lojtari mbrëmjen e kaluar arriti të shënojë një gol kundër Leicesteri në fitoret e mrekullueshme 4-3.

Dhe si ç rast tjetër ku mesfushori ka arritur të shënojë një njëri publik ka humbur jetën. Këtë herë fatmirësisht nuk ka prekur ndonjë të ri në moshë por ka shkuar tek më i vjetri. Bëhet fjalë për Israel Kristal, i cili ishte njëriu më i moshur në botë por që sot nuk është më. Ai vdiq në moshën 113-vjeçare, përcjell Albeu.com.

Kjo sigurisht nuk ka ndodhur si pasojë e golit të Ramseyt, por mesfushori duhet të ndërgjegjësohet pak nga pasojat e golave të tij. Pasi sa herë që ai shënon njerëzit e famshëm “dridhen”. /albeu.com/

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply