Receta Cudiberese : Ja i të hiqni barkun e varur nje here e pergjithmone ne vetem 10 dite
Nëse ushqeheni keq, yndyra akumulohet kryesisht në zonën e barkut, e cila është dhe zona më problematike për të eliminuar dhe shkrirë dhjamin. Një mënyrë natyrale që do t’ju ndihmojë në lidhje me këtë shqetësim është dhe kjo që revista Shije ju sugjeron:

Përbërësit:

1 lugë çaji shafran Indie
1 lugë çaji pluhur xhinxheri
1 lugë çaji spec i kuq djegës
1 filxhan lëng limoni
1 lugë stevia (ëmbëlsues ose mjaltë)
1 litër ujë
Përgatitja:

Ziejeni ujin në një enë dhe më pas hidhini të gjithë përbërësit në të.
Pijeni lëngun gjatë gjithë ditës.
Nëse mbani një dietë të ekulibruar dhe të shëndetshme, rezultatet do të jenë të dukshme pas 10 ditësh. Kjo kurë natyrale nuk ka një afat të përcaktuar përdorimi, ju mund ta përdorni atë aq sa ta mendoni të nevojshme.
Be the first to comment

Leave a Reply