RECETA E VAJIT TE NGROHTE TE ULLIRIT PER RRITJEN E FLOKUT 7CM NE JAVE…
Vec rritjes kjo maske eshte rigjeneruese,trajtuese per floket e demtuar,u jep shkelqim dhe volum!Kjo maske eshte efektive dhe e lehte per tu aplikuar.
Nuk ju merr shume ne realizimin e maskes dhe realizohet fare lehtesisht ne shtepite tuaja. Se pari do tju duhet nje kupe qelqi per mikrovale dhe gjithashtu vaj ulliri Vendosni vajin e ullirit ne mikrovale dhe ngroheni per 10 sekonda ose me pak ( sigurohuni qe vaji te jete i vaket jo i nxehte sepse nqs eshte shume i nxehte shkakton renie flokeve )
Me pas aplikojeni vajin e ullirit qe nga rrenja deri te majat e flokeve duke e hapur me kujdes qe ta hapni ne te gjithe flokun.Kjo tingellon qesharake por pas kesaj duhet te qendroni kokeposhte per 4 minuta qe rrenja ta perthithi ne menyren e duhur .
Pas ketyre 4 minutave uluni dhe mbajeni vajin e ullirit ne floke per dy ore.Vendosni qese plastike ne floke si ne foton me poshte per nje rezultat me te mire dhe me te shpejt .Floket kane nevoj per trajtime rigjeneruese ndaj mos ia kurseni por kujdesuni me shume per pamjen tuaj te jashtme.
Me pas lajini floket tuaj si zakonisht me shmapon tuaj te zakonshme Lajeni me kujdes qe te largoni cdo perberes nga floket dhe ne fund vendosni balsam. Nqs e beni kete maske 2 here per1 jave floket tuaj do te rriten 3 -7 cm.
Be the first to comment

Leave a Reply