Sa vite burg rrezikojnë Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi




Policia e Shtetit ka nisur procedimin penal tashmë për të gjithë ata që organizuan protestën e disa ditëve më parë duke bllokuar akset kryesore në vend.

Krahas Bashës dhe Kryemadhit në listën e të proceduarëbe janë 33 politikanë dhe 24 protestues.

Sipas policisë ata kanë tubuar pa marrë leje përkatëse nga organet e rendit dhe kanë penguar qarkullimin e automjeteve në këtë aks rrugor, për rreth 2 orë mes të proceduarve janë kreu i PD-se Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe deputetë të opozitës.

Nëse vërtetohen akuzat ndaj tyre, ata rrezikojnë një dënim që fillon me gjobë deri në tre vite burg.




Be the first to comment

Leave a Reply