Sekretet e femrave më të dëshiruara! Kështu ato e mbajnë dukjen perfekt (Foto)
Secila nga to ka truqet e veta dhe secila duket perfekt! Po ju zbulojnë sekretet e tyre!

Detoksifikimi sipas Kendall Jenner

Manekinia e re nga klani Kardashian-Jenner është njëra ndër manekinet më të popullarizuara këtë vit, madje në saje të tenit të saj si prej porcelani dhe këmbëve të gjata. Ajo kujdeset rreptësisht se çfarë ushqimi konsumon, ndërkaq sekreti i saj është – detoks çaji.

Siç ka thënë edhe vetë në një rast, Kendall në ditë pi edhe 12 gota çaj të këtillë dhe ai i ndihmon që lëkura të jetë e pastër por edhe stomaku i rrafshët, transmeton Telegrafi.

Sekreti i lëkurës perfekt i Miranda Kerr

Ajo thotë që kurrë nuk ka marrë pushime mjekësore falë konsumimit të rregullt të suplementeve dhe probiotikëve, por edhe stërvitjeve të rregullta në të cilat përfshin edhe jogën, alpinizmin dhe stërvitjet e qëndrueshmërisë.

Alessandra Ambrosio i shmanget sheqerit

Bukuroshja nga Brazili (35) kurrë nuk konsumon sheqer dhe hidrokarbure. Siç ka thënë njëherë, ushqimi i saj bazohet në proteina.

Nga ushqimi i saj bën përjashtim vetëm djathi. Është truk i njohur që dëshirën për ëmbëlsira e mposht me shtesën e proteinave, thotë ajo.

Gigi Hadid dëshiron të qerasë veten

Gigi (21) thotë që herë pas here e qeras veten.

– Mantra ime personale është: “Ha shëndetshëm që të jesh fit, ha hamburger që të jesh normale”, ka thënë Gigi.
Be the first to comment

Leave a Reply