Smoothie ‘përbindësh’ jeshil
Nëse do të grini perime për smoothien tuaj, do t’i jepni një energji vetes, që do t’ju mbajë gjithë paraditen.
Përbërësit:
1 kupe qumesht bajame, ose qumesht sipas deshires
1 banane e qeruar dhe e lene ne ngrirje gjate nates
2 duar spinaq organik, ose nje dore laker kale pa kercenjte
1 luge gjelle fara chia, ose liri
1 luge gjelle gjalp kikiriku (me deshire)
2-4 kube akulli, sipas deshires
Pak kanelle
1/2 molle jeshile
3 thelbinj arra
Be the first to comment

Leave a Reply