Tahiri: As që e dua partinë për të vërtetën time
Ish-Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” po sqaron për herë të parë në mënyrë të detajuar pas nje viti akuzash, raportin e tij me drejtësinë.

Në një moment, kur gazetari Blendi Fevziu i vuri në dukje faktin që partia e lëshoi, Tahiri iu përgjigj:

“Termi, partia të lëshoi mua as më ngroh dhe as më ftoh. Të them të vërtetën as e dua partinë për të vërtetën time. Ndoshta juve ju duket si batutë e thënë në televizor, por unë preferoja dënimin, se sa lrimin me kusht.

Unë nuk besoj që një drejtësi është e plotë, në rast se ndikohet nga pushteti”, tha Tahiri.
Be the first to comment

Leave a Reply