Thaçi viziton memorialin në Prekaz: Shteti jonë është i ndërtuar dhe bazuar mbi vlerat çlirimtare
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se shteti i Kosovës e ka bazament luftën çlirimtare, derisa ka vizituar varrezat në kompleksin memorial në Prekaz në 20 vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar, Adem Jashari, dhe familjes Jashari, njofton Klan Kosova.

“Jemi këtu për nderime institucionale për të vazhduar me manifestime të tjera për nderimin për rënien historike”, ka thënë Thaçi.

“Shteti jonë është i bazuar dhe ndërtuar mbi vlerat çlirimtare, prandaj sot në këtë 20 vjetor të rënies historike të komandantit legjendar Adem Jashari, duhet i gjithë populli të ndjehet krenar”.
Be the first to comment

Leave a Reply