Tmerr në ajër, copëtohet motori i avionit (VIDEO)
Një avion pasagjerësh u detyrua të kryejë një ulje emergjence pasi një nga motorët e tij shpërtheu vetëm gjysmë ore pas ngritjes.

Në pamjet tronditëse, një pjesë e motorit të prishur është parë teksa varej dhe ka pasur pretendime për tym nga udhëtarët e shqetësuar menjëherë pas ngritjes nga Bishkek.

 Avioni i Tez Jet u kthye në Aeroportin Ndërkombëtar Manas në kryeqytetin e ish-shtetit sovjetik të Kirgistanit pas incidentit alarmues.
Be the first to comment

Leave a Reply