Ujë me kripë në mëngjes? Shpëtoni veten. Duhet ta pini patjetër
Sipas mjekëve një gotë ujë i ngrohtë me kripë ndikon mirë në trupin e njeriut.

Hidratimi

Nutricisti Matt Stone thekson se nëse pini shumë ujë e teproni me lëngjet e konsumuara. Në vend të kësaj, njëherë në ditë pini ujë me kripë.

Tretja

Nëse keni probleme me tretjen, një gotë ujë i kripur është perfekt. Nëse e pini një gotë në mëngjes shumë shpejt do t’i vëreni ndryshimet pozitive.

Pagjumësia

Mineralet e kripës qetësojnë sistemin nervor. Prandaj, nëse keni probleme me pagjumësinë, kjo gotë me ujë me kripë do ta përmirësojë problemin.

Detoksimi

Uji i kripur largon helmet nga trupi dhe zgjidh problemin e baktereve të dëmshme në organizmin tuaj.
Be the first to comment

Leave a Reply