Vajzat nuk largohen kurrë nga mami, Vesa Luma uron të ëmën me një foto plot kujtime
Vesa Luma këtë fillim viti ndodhet në Zelandën e Re, ku bashkë me Lianin i është bashkuar partnerit të saj. Megjithatë kjo nuk do të thotë që është larguar nga e ëma. Marrëdhënie si këto mbahen në zemër. Dhe nga zemra kanë dalë fjalët që ajo ka zgjedhur sot për të ëmën, në ditëlindjen e saj.

Larg, pa mundur ta përqafojë, këngëtarja i ka dërguar këto fjalë të ngrohta që, me siguri, kanë shkuar drejt e në zemrën e mamasë së saj dhe ka zgjedhur një foto me një ngarkesë të veçantë emocionale, nga dita e dasmës kur mamaja e ka shoqëruar Vesën në altar.

“Është ditëlindja e mbretëreshës sime. Urime ditelindja nana! Perhere do te jesh dashuria ma e madhe dhe shoqeruesja ime e jetes, sikur edhe ky moment i kapur ne foto, qe mbetet nder emocionet me te forta qe kam perjetuar gjate jetes!” shkruan Vesa.

Të gjithë ne mund ta shohim forcën e një mbretëreshe, në fytyrën e mamasë së këngëtares, e cila dhe pse ndoshta më e emocionuar sesa e bija, i përcjell asaj dhe të ftuarve gëzim.

Askujt nuk i shkon më shumë fjala“mbretëreshë” për fëmijët e gjithë botës, sesa mamasë së tyre!
Be the first to comment

Leave a Reply