Vendosni gjethe aloe vera në flokë, ajo çfarë ndodh më pas do t’ju surprizojë
Ne të gjithë i njohim vlerat e aloe vera-s. Kjo bimë e jashtëzakonshme ka ndikim të pozitiv në shëndetin tonë për shkak të vetive mjekësore të saj.
Klima tropikale është klima më e mirë për rritjen e saj, por mund të rritet në shtëpi pasi nuk kërkon ndonjë vëmendje apo kujdes të veçantë.
Gjethet e aloe vera-s janë të mbushura me një xhel të trashë të cilin mund t’a merrni sapo t’i ndani në mes.

Nëse jeni nga ata njerëz që mendojnë se nuk ju rriten shpejt, flokët atëherë kemi zgjidhjen ideale për ju.
Sot do t’ju propozojmë një recetë të mahnitshme indiane për rritjen e flokëve e cila është dhe shumë e lehtë për t’u bërë dhe është shumë efektive.

Përbërësit
Vaj kokosi
Vaj kastori
Kapsula vitaminë E
Gjethe aloe vera

Përgatitja:
Prejini gjethet e aloe vera-s. përdorni një thikë ose pirun që të kruani lehtësisht xhelin.
Më pas masazhoni skalpin me gjethen. Mund të përdorni gishëtrinjtë tuaj që siguroheni që i gjithë skalpi është lyer mirë. Më pas përzieni me xhelin 1 lugë gjelle kastor dhe 1-2 lugë gjelle vaj kokosi. Merrni një vitaminë E kapsulë dhe shpojeni. Hidheni të gjithë përzierjen me vaj tek një tas me ujë të ngrohtë.

Kujdes: Mos e vendosni këtë përzierje vajrash direkt në zjarr apo mikrovalë pasi mund të marrë flakë. Nevojiten 5 minuta dhe vaji juaj do të jetë gati. Tani mund t’a aplikoni tek flokët tuaj.

Si t’a përdorni:
Aplikojeni vajin në skalpin e kokës tuaj dhe masazhojeni me gishtërinj për 5-8 minuta.
Lidhini flokët lart dhe mbajeni maskën gjatë gjithë natës.

Në mëngjes lajini.
Rekomandohet t’a përsërisni procedurën 4-5 herë në javë. Ruajeni përzierjen në një shishe të mbyllur dhe do të mahniteni nga rezultatet.
Be the first to comment

Leave a Reply