VIP-at shqiptarë që u martuan pa dasmë
Ceremonia e dasmës së një personazhi të njohur shqiptar apo të huaj, shkakton zhurmë në media. Portalet mbushen me lajme nga më të ndryshmet kur një çift i famshëm vendos t’i japë fund beqarisë. Ka nga ata VIP-a, që bëjnë dasma madhështore, në mënyrë që e gjithë bota ta marrë vesh që ata u martuan. Gjithashtu, ka edhe nga ata që nuk bëjnë aspak zhurmë, por me një ceremoni të thjesht, i thonë “PO”, njëri-tjetrit, ndoshta përjetë. Për grupin e dytë të VIP-ave do të shkruajmë sot në fakt. Ata janë martuar dhe jetojnë të lumtur së bashku, por nuk kanë realizuar ende një dasmë të madhe. Ndoshta nuk do ta bëjnë asnjëherë një të tillë, pasi nuk i pëlqejnë ceremonitë me shumë njerëz. Gjithsesi, se çfarë do të vendosin në të ardhmen, nuk i dihet. Prandaj, sot do’ju tregojmë VIP-at shqiptarë që nuk kanë bërë ende një dasmë të madhe.

1

Tuna dhe Patrisi
Ata janë bërë prindër përpara një viti, por nuk kanë realizuar ende një dasmë. Çifti po jeton një histori dashurie intensive, dhe me siguri dasma e madhe do të jetë në planet e së ardhmes.

2

Zaimina dhe Klodi
Edhe Zaimina me Klodin janë prej shumë vitesh së bashku, dhe së fundmi janë bërë prindër për herë të parë. Çifti nuk ka bërë ende një ceremoni martese.

3

Arbana dhe Arditi
Arbana Osmani ka një histori të gjatë dashurie, me bashkëshortin e saj, Arditin. Çifti nuk kanë preferuar të bëjnë një dasmë, por gjithmonë e kanë shijuar dashurinë e tyre në privatësi. Ata kanë një djalë të vogël, burim të dashurisë së tyre, që quhet Jon.

4

Albani dhe Miriami
Prej 10 vitesh bashkë, Albani dhe Miriami, kanë kaluar shumë ngjarje në jetë së bashku. Ata janë bërë prindër të një vajze, po dasmë prej tyre nuk kemi parë akoma.

5

Floriana dhe Enesi
Është bërë diçka e zakonshme tashmë që të bëhesh me fëmijë dhe pastaj të martohesh. Floriana dhe Enesi, pasi janë bërë me një vajzë në mars, dhe me siguri shumë shpejt do të shohim një dasmë nga çifti.

6

Adelina Ismaili dhe Vali
Këngëtarja e njohur nga Kosova, Adelina Ismaili duket çmendurisht e dashuruar me bashkëshortin e saj, Valin. Mirëpo, çifti deri më sot nuk e kanë parë të arsyeshme të bëjnë një dasmë të madhe.

7

Adelina Tahiri dhe Servjova
Adelina Tahiri po jeton ditë të lumtura në jetën e saj. Këngëtarja nga Shkupi së shpejti do të bëhet nënë e një djali. Ajo u martua papritur disa kohë më parë në një ceremoni private, ku të ftuar ishin vetëm familjarët e çiftit. Këngëtarja ka paralajmëruar se do të bëjë një dasmë të madhe, pas lindjes së djalit.
Be the first to comment

Leave a Reply