Vuçiç: Policia e Kosovës, një bandë terroriste
Në konferencë për media Aleksandër Vuçiç e ka quajtur Policisë e Kosovës si bandë terroriste.

“Ata ishin bandë terroriste e veshur me rroba të policisë”, tha Vuçiq në konferencë për media.

“Këta terroristë e kanë arrestuar Marko Gjuriçin, sepse nuk u pëlqen çfarë Marko Gjuriç mendon për shtetin e tyre terrorist”.

“Ata janë mjerë dhe të vegjël”

“Kanë qenë 50 terroristë që e kanë lëvizur zvarrë Gjuriqin nëpër rrugët e Prishtinës”.

“Të gjithë ata që kanë marrë pjesë në këtë arrestim do të përgjigjen para institucioneve, përfshirë edhe dy serbë që i kanë ndihmuar shqiptarët”.
Be the first to comment

Leave a Reply