Zaev mysafir i Ramës në Samitin e sigurisë
Kryeministri Zoran Zaev sot do të merr pjesë në Samitin rajonal për siguri dhe interkonekcion që do të mbahet në Tiranë.

Qëllimi i Samitit, ku do të marrin pjesë krerët e shteteve dhe të Qeverive të vendeve të Ballkanit Perëndimorë dhe nga Mediterani është identifikimi i sfidave të shteteve dhe zgjidhje për rajon më të sigurt, paqedashës dhe ekonomikisht të zhvilluar, njoftojnë nga Qeveria.

Samiti do të hapet nga kryeministri i Shqipërisë dhe i Izraelit, Edi Rama dhe Benjamin Natanjahu.
Be the first to comment

Leave a Reply