Zaev: Pres takim të frytshëm me Cipran
Kryeministri Zoran Zaev dhe homologu i tij grek, Aleksis Cipras nesër paradite do të takohen në Sofje.

Në takimin tet-a-tet, bisedimet mes dy kryeministrave do të mbahen në margjinat e samitit të Ballkanit perendimot, në të cilin do të diskutohet për perspektiven europiane të vendeve nga rajoni.

Qëllimi i takimit do të jetë përmbledhja e asaj që deri tani është diskutuar si dhe dhënia e drejtimeve për hapat e ardhshëm. Zaev kishte paralajmëruar se ka shpresë për marrëveshje.
Be the first to comment

Leave a Reply