Zidane: Ramos e kreu nevojën e madhe gjatë lojës
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se kapiteni Sergio Ramos është dhjerë në vete gjatë ndeshjes që Reali e zhvilloi sot ndaj Eibarit.
Spanjolli ishte larguar nga fusha për t’u kthyer sërish, ndërsa tani trajneri i tij ka zbuluar arsyen se pse kishte ndodhur kjo, transmeton Klan Kosova.
“Ramos u dhje në vete pak, andaj shkoi në banjo për një moment”, tha francezi pas ndeshjes.
Madje edhe vetë Ramos u mahit me veten në një postim në Instagram, ku shihet në foto me Cristiano Ronaldon duke e festuar fitoren e sotme në terrenin e Eibarit.
“Natyra thërret. Jashtë dhe prapë brenda. Gol ekipor. Prapë në shtëpi. Le ta vazhdojmë”, thotë Ramos në mbishkrimin e fotos.
Be the first to comment

Leave a Reply